+90 222 221 02 64 - 0 544 803 3380 - 0 538 650 6772
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Eskişehir İzolasyon

09 Eylül 2017
1 kez görüntülendi

İZOLASYON NEDİR ?

Binaların uzun ömürlü olabilmesi, yapıların iç ve dış etkenlerden korunması için izolasyon çok önemlidir.

İzolasyon yapılmış binalar kar, yağmur, sıcak, soğuk gibi hava koşullarına ayrıca toprak altından zamanla gelecek olan yeraltı sularına karşı korunur. Yaşam alanlarımızda ısı geçişlerini kontol altında tutarak dengeli oda sıcaklıkları yaratır. İstenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korur.


YALITIM ÇEŞİTLERİ

SES YALITIMI :  Yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmayı sağlar.
Konutlar, okullar, hastene gibi gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlar, Sinema, konser salonu ve eğelence yerleri ayrıca jeneretör, hidrofor gibi çevreye yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken alanlara ses yalıtımı uygulanır.
Bireyler üzerindeki davranış bozuklukları, çalışma verimindeki düşüş, duyma kayıpları ve bazı psikolojik rahatsızlıkların nedeni olan gürültü ses yalıtımı ile azaltılarak sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturulur. 

ISI YALITIMI :  Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasında ısı geçişini azaltarak sağlıklı ve konforlu yaşam alanları kazandırır.Doğru malzeme ve doğru işçilikle yapılmış ısı yalıtımı uygulaması yaşam alanımızdaki nem, rutubet gibi küf ve mantar oluşumuna neden olan yoğuşmayı engeller,  ısınmak ve soğutmak için harcadığımız enerjiden yaklaşık % 40-60 tasarruf etmemizi sağlar. Ve bu tasarruf sayesinde atık gazların azalmasıyla çevrenin korunmasına katkıda bulunur. Isı yalıtımı konforlu ve sağlıklı mekanlar oluşturur.

SU YALITIMI :  Kar, yağmur gibi hava koşullarından, toprak altından zamanla gelecek yeraltı sularından binayı korumak amacı ile yapılır. Binaların temelinden çatısına kadar doğru malzeme ve doğru işçilikle yapılmalıdır. Su yalıtımı yapılmayan yada yanlış yapılan binalarda taşıyıcı kısımdaki donatılar korozyona uğrayarak taşıma kapasitesi düşer  ve yapının dayanımı azalır. Ayrıca küf ve mantar oluşumuna neden olarak insan sağlığını tehtit eder. Su yalıtımı binanın güvenliği ve konforu için vazgeçilmezdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?