+90 222 221 02 64 - 0 544 803 3380 - 0 538 650 6772
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

EPS Karbonlu Isı Yalıtım Straforu

09 Eylül 2017
2 kez görüntülendi

Enerji tüketiminin yaklaşık %40’ı binalardan kaynaklanmakta olup, gerek Avrupa ülkelerinde gerekse Türkiye’de binalarda enerji yönetimi uygulamaları her geçen yıl artmaktadır. Isı yalıtım malzemelerinin önemi gün ve gün artarken Ar-Ge çalışmaları da hız kazanmıştır. Yapılan uzun çalışmalar sonucunda karbon esaslı polimerler bulunmuştur. Karbon esaslı polimerler, üstün ısı iletkenlik değerini ve doğa dostu üretim süreçlerini bir arada sunan özel teknoloji ürünleridir. Tercih edilen bir malzeme olmasına paralel olarak üretim ve tüketimi hızlı bir şekilde artmaktadır.

İzocephe karbon esaslı polimer yapısı, özel kızıl ötesi yansıtıcıların eklenmesinin bir sonucu olarak genel ısı iletkenlik üzerindeki ısı radyasyonu katkısı önemli ölçüde yok edilmiş olup, 0,031 W/m.k ısı iletkenlik değeri ile geleneksel EPS ürünlerine göre % 20 daha yüksek ısı perfomansı sağlar. Yaşadığımız mekanların nefes alması önemli konulardan birisidir. Kullanılan yalıtım malzemesi evin ısı yalıtımını yaparken yaşanılan ortamın nefes almasını da engellememelidir. İzocephe buhar geçirgen yapısı sayesinde nefes alan bir ısı yalıtım malzemesidir. Özellikle sert ısı yalıtım malzemelerine göre 5 kata kadar buhar geçirgenliği yüksektir. Izocephe karbon esaslı polimerleri DIN 4102 – B1 ve Euro E sınıfı yangın sınıfına sahiptir. Izocephe yeni teknolojisi, üstün özellikleri ile doğru yalıtımı sunmaktadır.

EPS Karbonlu Strafor 4cm 

Karbon Takviyeli Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemi duvarlardan ısı geçisini önleyerek ortalama %50 enerji tasarrufu sağlar, uygulandığı binaların ömrünü uzatır. Konut içinde dengeli ısı dağılımı sağlayarak sağlıklı ve konforlu mekanlar oluşturur.

 ÜRÜN ÖZELLİKLERİ 

Yüksek Darbe Dayanımı >10 joule Yüksek Koruma

üstün Elastikiyet Geliştirilmiş Hidrofobik Davranış

Çalışma Kolaylığı

Yüksek Su Buharı Geçirgenliği Mükemmel Desen Görünümü

EPS esaslı (expanded polystyrene) Grafit ile desteklenmiş gri tonlu bir malzemedir

Grafit sayesinde ısı enerjisi, beyaza nazaran %20 daha iyi reflekte eder (geri yansıtır)

E sınıfı zor alevlenen bir malzemedir

Isı ışınımı yansıtır ve levhaların standart EPS ye kıyasla daha iyi performans göstermesini sağlar.

Dinlendirilmiş levhalar olduğundan boyut stabilitesi sabittir.

CFC (Kloroflorokarbon) gazı ve türevlerini içermez.

Su buharı geçirgenliği yüksektir. (μ 20-40)

Bina ömrü boyunca yalıtım özelliğini kaybetmez.

 

italytherm Karbonlu Isı Yalıtım Levhası EPS
Karbonlu EPS Isı Yalıtım Levhası, genleştirilmiş (Expande) Polistrenden üretilmiş gri renkli EPS Isı Yalıtım Levhasıdır. İçeriğindeki grafit sayesinde ısı enerjisinin ışıma yoluyla yayılmasını engeller. Yapısını oluşturan çok fazla sayıdaki (1 m3 EPS’de yoğunluğa bağlı olarak 3-6 milyar) küçük kapalı gözenekli hücrelerin içinde kuru ve durgun hava hapsolmuştur. Malzemenin %98’i hava olduğundan malzeme hafiftir ve yapılara büyük ek yükler getirmez. İçerdiği grafit sayesinde diğer EPS Isı Yalıtım Levhalarına göre daha iyi ısı yalıtımı sağlar. TS EN 13163’e uygun ve TS EN 13499 şartlarını karşılayacak şekilde üretilmiştir.

 TENİK ÖZELLİKLER

En x Boy                           500 x 1000 mm

Kalınlık                              4cm

Hammadde                        Karbon Takviyeli EPS

Yoğunluk                           Min. 16 kg/m3 (Danste)

Yüzey şekli                       Düz

Pakette                            12 adet

Paket m2 si                      6 m2

Paket m3                         0,24 m3

KULLANIM ALANLARI 

Her türlü bina dış cephe ısı yalıtımlarında güvenle kullanılabilir.

Karbon takviyeli EPS levhalar, normal EPS lere göre bazı avantajlar içeren yeni nesil yalıtım malzemeleridir. Karbon takviyeli ürünler düşük yoğunluklarda bile ısı iletkenlik grubu 0,32 e dahildir. İçerdiği kızılötesi emiciler veya kızılötesi yansıtıcılar ısı iletkenliğini ciddi ölçüde azaltma imkanı sunar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?