+90 222 221 02 64 - 0 544 803 3380 - 0 538 650 6772
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bina Isı Yalıtımı

15 Eylül 2017
2 kez görüntülendi

Bina ısı yalıtımı binaların uzun ömürlü olmasını ve enerji tasarrufu yapılmasını sağlar. Yapıların uzun yıllar boyunca değerini koruması ancak, yapı iyi tasarlanmışsa, iç ve dış etkenlerden doğru biçimde korunmuşsa gerçekleşebilir. Yapıların iç ve dış etkenlerden doğru biçimde korunması; yalıtım ile sağlanabilir. Yalıtım sistemlerinin esas amacı; yapı bileşenleri ve taşıyıcı sistemi dış etkenlerden koruyarak; kullanım amacına uygun sağlık ve konfor şartlarının yapı içerisinde hüküm sürmesini sağlamaktır. Bina içerisinde konforlu yaşam koşullarının oluşturulması insan sağlığı için ne kadar önemli ise yapının dış etkenlere karşı korunması da; içerisinde yaşadığımız, sağlam ve uzun ömürlü olmasını beklediğimiz yapılar için aynı öneme sahiptir.

Binalarda ısı yalıtımı uygulanması ile;

  • Çatı, duvar ve döşemelerde tekniğine uygun ısı yalıtımı malzemeleri kullanılması ile ısıtma ve soğutma amaçlı tüketilen yakıt miktarının azalması,
  • Hava kirliliği azalması,
  • Sağlıklı ve konforlu bir ortam oluşması sonucunda sağlık giderlerinin azalması,
  • Yapı bileşenlerinin yoğuşma sonucu korozyona uğraması önlenerek binanın korunması sağlanır.

Tasarımdan, uygulamaya kadar tüm yönleri ile bir uzmanlık dalı olan yalıtımın ana unsurları doğru detay, nitelikli malzeme ve sağlıklı uygulamadır. Isı yalıtım malzemeleri kalitesine göre değişmektedir. Bu durum ısı yalıtımı fiyatlarını etkilemektedir. Doğru ısı yalıtımı için ucuz ısı yalıtımı yerine kaliteli ısı yalıtımı tercih edilmelidir. ZİRVE YAPI olarak ana faaliyet alanımız olan “yalıtım, tadilat ve dekorasyon İşleri” konularında hizmet vermeye başladığımız ilk günden bu yana birçok projeyi başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Yalıtım, Tadilat, Dekorasyon işleri uzmanlık ve eğitim gerektirir. Biz bu işi bilerek ve severek yapıyoruz. Alanında uzman kadromuz ve deneyimli ustalarımızla işlerinizi, istediğiniz doğrultuda vaatlerle değil; gerçek kaliteyle sizlere sunuyoruz. Yalıtım, dekorasyon ve tadilat işlerinizde her zaman yanınızdayız.

 

eskişehir yalıtım,
eskişehir dış cephe mantolama firmaları,
eskişehir ısı yalıtım,
eskişehir su yalıtım firmaları,
eskişehir strafor fiyatları,
eskişehir yalıtımı,
eskişehir ses yalıtım,
eskişehir dış cephe mantolama m2 fiyatları,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?